Warning: Undefined array key -1 in /home3/kastamonudekoras/public_html/wp-includes/post-template.php on line 330
Fayans Kalebodur Granit - Kastamonu Zer Yapı Dekorasyon

Bilgi Almak İçin Arayın

Bizi hemen arayın hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim. Daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçin.

Fayans - Kalebodur - Granit

Tasarımı, özgün ve yaratıcı uygulamalarla, kullanıldığı her mekana yansıtan Karo kalebodur ürünleri, dış cepheden bahçeye, balkondan havuza, dayanıklılığı ve hijyenik banyodan evin her alanına kadar pek çok mekanı ilham veren yaşam alanlarına dönüştürüyor.
Farklı tarzlardaki duvar ve yer kalebodur koleksiyonları kullanıldığı mekanlara değer katıyor. Geçmişin izlerini taşıyan desen, renk ve dokuları bugünün tasarım trendleriyle buluşturarak ilham veren atmosferler yaratıyor.


Fayans Kalebodur Özellikleri


1- Fayans ve seramikler evlerde aynı amaca hizmet etmek için kullanılır.
2- Genellikle banyolarda duvar kaplama malzemesi olarak kullanılan fayansların bir yüzü sırlı ve türlü desenlerle bezenmiş, pişmiş levhalardır.
3- Aslında mutfak fayansı, birden fazla pişirilmiş içinde kırıklar olan ancak cila ile kapatılan seramiklerdir.
4- Fayansın geçirimsiz olması için sır tabakası ile kaplanır. İlk pişirmeden sonra sır sürülür, daha sonra ikinci pişirme yapılır ve böylelikle fayans elde edilir.
5- Seramikler kadar çeşitlilikte olmayan fayans modelleri yine de iç dekorasyonun vazgeçilmez unsurlarındandır. Çünkü, seramiklere kıyasla daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler.
6- Bu yüzden fayanslar duvar kaplamalarında, seramikler de zemin kaplamalarında kullanılırlar.
7- Ayrıca fayanslar su geçirmez özelliğinden dolayı daha çok ıslak hacim duvarlarında kullanılır.
8- Karo fayanslar Türk Standartları’na göre 150x150x5.5mm veya 150x50x5.5mm ölçülerinde kare ve dikdörtgen olarak üretilirler. Kabartmalı veya düz olabilen fayanslar döşeme yerine göre; Ortaya döşenen karo fayanslar, kenara döşenen karo fayanslar ve köşeye döşenen karo fayanslar olarak üçe ayrılırlar.