Warning: Undefined array key -1 in /home3/kastamonudekoras/public_html/wp-includes/post-template.php on line 330
Duvar Kağıdı - Kastamonu Zer Yapı Dekorasyon

Bilgi Almak İçin Arayın

Bizi hemen arayın hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim. Daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçin.

Duvar Kağıdı Uygulaması

Yaşadığımız alanlarda en büyük yüzölçümüne sahip alanlar olan duvarlar, dekorasyonun önemli unsurlarından biri olup perdeler ve döşemeliklerinizle kombinlenmesiyle bizler hoşnutluk duyar, ruhsal olarak dinleniriz. Yaşadığımız mekanların daha iyi ve hoş görünmesini sağlayan duvar kağıtları işlevsellik, konfor ve güzelliği birleştirerek iç dekorasyon da önemini geçmişten bugüne arttırarak sürdürüyor.

Duvar Kağıtları, duvar kağıdı tutkalı ile duvarlara yapıştırılan iç mekan dekorasyon malzemesidir. Uygulandığı duvarlara renklendirmenin yanında, özel yapısı, dokusu, kabartması ile farklı görünüm ve hareketlilik katar. En yaygın kullanılan 3 farklı çeşidi mevcuttur.

1- Silinebilir (Vinil) Duvar Kağıtları:

En çok kullanılan duvar kağıdı tipidir. Kağıt astar üzerine PVC laminasyonu ile üretilmiş  kompakt kağıttır. PVC kaplı olan üst yüzeye renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra özel makinesin de sıcak uygulanarak – Hot emboss tekniği ve özel silindirler ile desen efektleri ve kabartma dokusu verilir. Kullanımı çok kolay ve uygulaması en rahat kağıttır. Güneş ışığına dayanıklıdır, uzun yıllar solmaz. PVC esaslı yapısıyla leke ve kir tutmaz, ıslak olarak silinebilir hatta fırça ile temizlenebilir. Uygulandıktan sonra ek yerleri belli olmaz, kolay sökülebilir. Islak hacimlerde de (banyo – mutfak) rahatlıkla kullanılabilir. 

2- Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları: 

Geleneksel duvar kağıdıdır, yüzeyi vinil kaplanmamıştır. Uygulaması çok kolaydır,  az nemli bezle temizlenebilir, güneş ışığına dayanıklı değildir. Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları, hijyen ve sağlık açısından en ufak bir tehlike barındırmadığı için özellikle bebek ve çocuk odalarında kullanılması tavsiye edilir.

3- Tekstil Duvar Kağıdı: 

Tek bir hammaddeden veya birkaçının bileşiminden meydana gelebilir. Genellikle kağıt tabanlı duvar kağıtlarıdır. Ancak son zamanlarda non-woven (dokuma olmayan) taban yaygın olarak kullanılmaktadır. Tekstil Duvar Kağıdının uygulaması ve bakimi özel itina ister.

Duvar kağıtlarının ölçüleri üretildikleri ülkelere göre farklılıklar gösterebilir;

Kore duvar kağıtları genel olarak 1,06m X 15,6m (16,5 m2) ölçülerinde üretilir.

Avrupa duvar kağıtları genel olarak 0,53m X 10m (5,3 m2)ölçülerinde üretilir. 

Azda olsa 7 m2 lik ve 10,6m2 lik kağıtlarda üretilmektedir.

Dünyaca kabul görmüş teknik özellikler ve standartlar ürün etiketlerinin üzerinde özel semboller ile belirtilmiştir.